O czym należy pomyśleć przed wyborem jacuzzi?

Jeżeli chcemy dodatkowo zadbać o relaks nas i naszej rodziny warto rozważyć zakupienie jacuzzi. Staje się ona już coraz bardziej popularnym i cenionym elementem w wielu domach ze względu na stosunkowo niską cenę w porównaniu do komfortu, który otrzymujemy. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Przed dokonaniem wyboru konkretnej wanny spa powinniśmy rozważyć kilka kwestii, dzięki której wybierzemy nie tylko odpowiedni model dla siebie, ale również uchronimy się przed niespodziewanymi przeszkodami w jej umieszczeniu. Warto więc zadać sobie kilka pytań, a w zależności od odpowiedzi na nie podjąć odpowiednie kroki.

– W jakim miejscu chcę z niej korzystać?

Musimy dokładnie określić czy chcemy, aby jacuzzi stanęło na wyznaczonym do tego miejscu w domu czy w ogrodzie. Istnieją bowiem różne jej modele. Przy chęci umieszczenia go na zewnątrz warto zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie są przeznaczone do użytku całorocznego. Jedynie modele posiadające mocną izolację termiczną oraz dobre podgrzewanie temperatury są w stanie zagwarantować nam możliwość korzystania z nich o każdej porze roku. Powinny być one również jak najbardziej energooszczędne, aby ich koszty eksploatacji zimą jak najbardziej zminimalizować. Modele, które nie spełniają takiej funkcji należy nakrywać specjalnie przeznaczoną do tego płachtą w okresach, w których nie zamierzamy jej używać.

– Ile osób na raz będzie z niej korzystać? Wygodny dom

Przy jej wyborze powinniśmy kierować się nie tylko posiadanymi przez nią funkcjami w stosunku do ceny, ale przede wszystkim tym, dla ilu osób ma być ona przeznaczona. Ich gabaryty w zależności od tego znacząco się różnią. Powinniśmy dopasować jej optymalna wielkość do naszych preferencji oraz możliwości stawianych przez miejsce, w którym wanna spa ma zostać umieszczona.

-Czy jestem w stanie przetransportować ją do miejsca docelowego?

O ile jesteśmy w stanie umieścić je w ogrodzie, o tyle problem może pojawić się jeżeli chcemy, aby znalazło się w domu. Należy się dobrze zastanowić nad tym czy realnym jest jej przetransportowanie. Robi się to bowiem w całości. Najlepiej jest planować jej umieszczenie już na etapie budowy domu. Jeżeli jednak ma ona zostać ulokowana w ogrodzie powinniśmy zaplanować swobodny wjazd dla samochodu dostawczego, który ją przywiezie.

W jaki sposób chcę napełniać ją wodą?

Przed dokonaniem zakupu należy pamiętać o tym, aby zaplanować takie kwestie jak dostęp do zasilania elektrycznego, ujęcia wody i odpływu kanalizacyjnego. Wanna ogrodowa wymaga bowiem podpięcia pod oddzielny obwód elektryczny. Warto zatrudnić w tym celu specjalistę z odpowiednimi uprawnieniani, aby mieć pewność, że zostanie to wykonane poprawnie i nie spowoduje problemów w przyszłości.

Czy jestem w stanie odpowiednio o nią dbać?

Każdy model wymaga czyszczenia oraz dezynfekcji dysz. Przed wyborem konkretnego modelu należy zastanowić się czy wolimy, aby dezynfekcja przebiegała automatycznie czy jesteśmy w stanie sami ją wykonywać. W przypadku dezynfekcji automatycznej musi pamiętać jedynie o uzupełnianiu płynu dezynfekującego oraz włączaniu tej czynności. Jeżeli jednak wanna nie posiada takiej funkcji to sami musimy przeprowadzić ich czyszczenie. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w przypadku zaniechania tego obowiązku dysze zaczną się zatykać, co po pewnym czasie doprowadzi do ich całkowitego zepsucia.