Montaż folii

Samochód – zmiana koloru, oklejanie samochodów, montaż folii

Zastanawiasz się, czy oklejanie samochodów ma sens i praktyczne zastosowanie? Jak najbardziej! Montaż folii otwiera przed nami szereg możliwości, zapewnia atrakcyjny i estetyczny wygląd, chroni karoserię a ponadto samochody nabierają dzięki niej indywidualnego charakteru. Kiedy zaś nam się znudzi, możemy bez problemu wymienić ją na nową.

Montaż folii – główne zalety

Oklejanie samochodów za pomocą folii ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to atrakcyjna – głównie ze względu na niskie koszta – alternatywa dla lakierowania auta. Folia stanowi dodatkową barierę ochronną lakieru przed porysowaniem. Ponieważ wybór różnego rodzaju folii jest niezwykle szeroki, mamy dzięki niej możliwość uzyskania efektu, który byłby nieosiągalny podczas lakierowania. W sprzedaży dostępne są nie tylko folie kolorowe, ale także bezbarwne, których głównym celem jest zapewnienie ochrony karoserii, jednocześnie nie zmieniając jej koloru. Montaż folii jest ponadto procesem w pełni odwracalnym, który umożliwia nam powrót do poprzedniego stanu (i koloru) bez naruszania powierzchni lakieru.

Jak wygląda proces montowania folii?

Montowanie folii składa się z kilku etapów. Na początek konieczny jest profesjonalny demontaż elementów nadwozia, to jest zderzaków, klamek, lusterek, listew, plastików i innych, oraz jak najdokładniejsze i najstaranniejsze oklejenia poszczególnych części karoserii. Następnie konieczne jest dokładne umycie całego samochodu (najlepiej przy wykorzystaniu w tym celu urządzenia myjącego parowo). Kolejnym krokiem jest przyklejenie folii na poszczególne elementy i bardzo precyzyjne wykończenie (w tym dogrzanie i docięcie). Następnie montuje się wszelkie elementy nadwozia i zostawia samochód na 24 godziny, aby doszło do związania się kleju z karoserią. Ostatni etap to dokładne mycie samochodu.
Cena oklejania samochodu (zarówno folią bezbarwną, jak i taką zmieniającą jego kolor uzależniona jest od kilku czynników, do których zaliczyć można między innymi typ nadwozia, gabaryty samochodu, rodzaj użytej folii i indywidualne ocena skomplikowania montażu folii.
Jeśli zależy nam na montażu folii na naszym samochodzie najlepiej udać się w tym celu do profesjonalnego warsztatu. Cały ten proces powinien być wykonany szybko i sprawnie, użyte materiały powinny być wysokiej jakości i odpowiednio dobrane do konkretnego modelu auta. Montaż powinien zapewniać ciągłość kolorystyki, folia nie powinna rzucać się w oczy.