Świat pędzi do przodu, obecnie rzadko kiedy bywa, że rodzina nie posiada samochodu. Jeden to niewiele, często możemy spotkać się z dwoma czy nawet trzema pojazdami, które przypadają na jedno gospodarstwo domowe. Niestety może niekorzystne dla środowiska, jednak wszystko biegnie tak szybko, że nawet nie zauważamy, kiedy samochód staje się nierozerwalnym elementem naszego życia.
Podróże do odległych miast, dojazd do pracy, urlop a może zakupy, wszędzie jedziemy autem. Wykorzystując nasz samochód niestety musimy sobie zdawać sprawę, że auto to rzecz materialna i może się popsuć w najmniej oczekiwanym momencie. Przyczyn można dopatrywać się wiele, usterka czy coś poważniejszego, gdzie będziemy potrzebować pomocy kogoś bliskiego lub fachowca.
Czy potrzebna pomoc drogowa?
Wiele osób sobie myśli, wybrać numer i dzwonić. Jednak wcale to nie bywa tak proste, w razie awarii czy kolizji dopadają nas nerwy i nawet nie pamiętaliśmy gdzie wykonać połączenie. Samochody bywają zawodne, nie zawsze w czasie podróży jesteśmy odpowiednio przygotowani do wszelakich napraw. Jednak w życiu bywa różnie i zbyt poważana usterka wymaga wezwania pomocy drogowej. Często z tej opcji korzystają także osoby niedoświadczone, młode, które same sobie nie poradzą z usterką. Fachowcy twierdzą, że najczęstszą przyczyną wezwania lawety jest pęknięte koło, gdzie nie wszyscy wożą zapasowe, już nie mówiąc o narzędziach, które tę wymianę ułatwią.
Odholowanie samochodu nie zawsze jest potrzebne, jednak bywają sytuacje bez wyjścia, często spowodowane one są poważnymi awariami, które uniemożliwiają dalszą podróż, stłuczka, kolizja, która uszkodzi nasz samochód. Często firmy oferują pełne pakiety, z których można skorzystać, bardzo ciekawą opcja jest możliwość dostarczenia samochodu zastępczego, w przypadku gdy nasz nie nadaje się do dalszej podróży.
Przyjazd pomocy drogowej to kosztowny wydatek, jednak czasem nieunikniony. Jeżdżąc samochodem trzeba wszystko wliczyć w ryzyko, nawet najspokojniejsi, najbezpieczniejsi kierowcy mają kolizje, stłuczki, wypadki, awarie czy też Inn incydenty na drodze, gdzie niestety uszkodzeniu ulega nasze ukochane autko.
Zanim przyjedzie pomoc drogowa należy zabezpieczyć nasze miejsce postoju, najlepiej sprowadzić samochód na pobocze, a następnie należy ostrzec innych kierowców poprzez ustawienie trójkąta. Przepisy mówią o 100m w przypadku autostrady oraz 30-40m w przypadku terenu niezabudowanego, natomiast w terenie zabudowanym klika metrów przed stojącym samochodem. Warto zadbać także o własne bezpieczeństwo, nie stać na drodze i zabezpieczyć się w kamizelkę odblaskową i spokojnie czekać aż przyjedzie laweta.