Nowy samochód

W momencie gdy nasz ukochany czterokołowiec zaczyna się psuć do oczu napływają łzy, początkowo nawet przez myśl nie przechodzi, by zmienić go na lepszy, nowy model. Jednak w życiu bywa różnie i czasem Ne ma wyjścia, trzeba kupić nowy samochód. Powodów jest wiele, najczęstszym jest oczywiście dojazd do pracy, niestety nie każdy ma kilka minut przejścia na nogach, niektórzy spędzają w korkach godzinę a czasem nawet dwie. Czy jesteśmy przygotowani na życie bez auta? W obecnych czasach staliśmy się zbyt wygodni, wszędzie potrzebujemy podjechać do lekarza, na zakupy, na pocztę czy po prostu do znajomych. Zapominamy o spacerach, wędrówkach na nogach, a z czasem coraz częściej narzekamy na zdrowie, na zbędne kilogramy.

Odpowiedź na powyższe pytanie jest jednoznaczna, bez samochodu nie potrafimy się odnaleźć, na wszystko potrzebujemy dużo więcej czasu, którego na dzień dzisiejszy zbyt wiele nie mamy. Co zrobić w przypadku całkowitej awarii samochodu? Nic innego nam nie pozostaje jak zakup nowego, może czasem nowego z odzysku. Dla niektórych to wiele, dla innych nic. Nie każdy może sobie pozwolić na luksusy, wybieramy wtedy auto sprawne i bezpieczne lecz z przejechanymi kilometrami.

Zaplanowana wymiana samochodu to nic szczególnego, długo odkładamy gotówkę, by gdy nadarzy się okazja zakupić wybrany model, całkiem inaczej wygląda sytuacja jeśli problem pojawia się nagle, a my nie mamy pieniążków. Nic innego nam nie pozostaje jak pożyczka. Najlepszym rozwiązaniem jest prośba w rodzinie lub u znajomych, jednak często zdarza się, że osoby te po prostu nie dysponują taką sumą. Jeśli nie otrzymamy wsparcia od najbliższych pozostaje nam pożyczka w banku, kredyt samochodowy. Warunki często nie bywają rewelacyjne, borykamy się z wysokimi odsetkami, które pochłaniają sporą część raty, a także długim terminem, kilku a nawet kilkunastu lat. W przypadku racjonalnego myślenia możemy powiedzieć, że dzisiaj jesteśmy tutaj, a jutro nas nie ma. Z tego też powodu warto się zastanowić zanim zostanie podpisany jakikolwiek dokument, który zobowiąże nad na długie lata. Warto pamiętać, przed wyborem odpowiedniego banku należy zapoznać się z różnymi ofertami, w najmniej oczekiwanym momencie może pojawić się coś ciekawego, co przyciągnie naszą uwagę. Podczas spotkania z doradcą bankowym należy przeczytać dokładnie regulamin, by przypadkiem pożyczkę, którą podpisujemy nie okazała się naszpikowana dodatkowymi opłatami. Kredyty są dla ludzi tylko trzeba z nich umiejętnie korzystać, by nie zapętlić się w spiralę długów, a nowym samochodem cieszyć się długo.