Są rzeczy w życiu bardziej potrzebne i mniej potrzebne, można jednak śmiało stwierdzić, że jedną z najbardziej przydatnych rzeczy jest własny samochód. Dzięki niemu można zaoszczędzić wiele czasu, pieniędzy a także nerwów związanych z podróżowaniem komunikacją miejską. Własnym samochodem można się praktycznie wszędzie dostać. Dlatego warto po zrobieniu sobie prawa jazdy, zakupić sobie własny samochód. Nie musi to być wcale całkiem nowy samochód z salonu, równie dobrze można kupić używany pojazd w komisie samochodowym albo od prywatnego sprzedawcy. Jednak najważniejszą kwestią jest uzyskanie środków finansowych na ten cel. Pomocne w tej kwestii będą produkty bankowe, które są przeznaczone właśnie na sfinansowanie zakupu samochodu.

Jaka pożyczka bankowa będzie odpowiednia?

Banki oferują kilka rodzajów pożyczek, które można wykorzystać na zakup samochodu. Pożyczki bankowe są więc bardzo różnorodne. Można wziąć sobie całkiem zwyczajną pożyczkę gotówkową, którą można wziąć na dowolny cel. Nie trzeba podawać wtedy celu finansowego, a bez problemu z takiej kilkutysięcznej pożyczki, opłacić kupno samochodu. Poza tym banki oferują też specjalne kredyty, które są skierowane właśnie do osób, które chcą kupić samochód. Wśród nich najpopularniejszy jest kredyt samochody i kredyt leasingowy.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy jak sama nazwa wskazuje, ma w całości sfinansować zakup auta. Aby taki kredyt uzyskać, trzeba dostarczyć do banku kilka ważnych dokumentów związanych z kupowanym samochodem. Jest to oczywiście umowa kupna sprzedaży samochodu, dowód osobisty, umowa z ubezpieczycielem OC a niejednokrotnie także AC, aktualny przegląd pojazdu, dokument stwierdzający jego stan techniczny itp. Od danego banku zależy, jakie dokumenty będzie trzeba dostarczyć do banku.

Kredyt leasingowy, zawiera się trochę na innych zasadach. Klient bierze samochód w leasing i co miesiąc płaci do banku określoną ratę. Ale nie staje się on właścicielem pojazdu, tak jak to jest w przypadku kredytu bankowego, zostaje on najemcą. Po skończeniu umowy leasingowej, klient jest zobowiązany do zwrotu samochodu, ewentualnie może wtedy zakupić go na własność, w zależności od jego potrzeb i sytuacji finansowej. Jak więc widać każda z tych opcji ma swoje zalety i jest wiele możliwości zakupu samochodu, bez ponoszenia przy tym zbędnych kosztów. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób korzysta z takiej możliwości i kupuje samochody na raty albo finansując je kredytem bankowym.