Auto dla początkującego

Jakie są najlepsze samochody dla początkujących kierowców? Wiele osób zadaje sobie tego typu pytania. Tak naprawdę młodzi nie patrzą na to jakie auto może być dla nich najbardziej odpowiednie. Młodzi chcą się wyszaleć, poczuć prędkość, adrenalinę. Wydaje się im bardzo często, że są nieśmiertelni. Z tego też powodu bardzo dużym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się samochody z tylnym napędem. Szczególnie dużym zainteresowaniem młodych cieszą się pojazdy marki BMW.

Jaka moc na początek?

Jeśli ma być to pierwszy samochód z napędem na tylną oś, to nie powinien posiadać zbyt dużej mocy. Początkowy kierowca powinien po prostu nauczyć się poruszać z tego typu pojazdem. Dopiero, gdy oswoi się na drodze, pozna tylno napędowe pojazdy i będzie potrafił sprawnie poruszać się po drogach publicznych, to będzie można pomyśleć o samochodzie z mocniejszą jednostką napędową. Na początek szukajmy więc pojazdów z mocą do 100-120KM.

Pierwszy samochód – skrzynia manualna czy automat?

Kupując samochód musimy również zdecydować, czy będziemy korzystać z manualnej skrzyni biegów, czy wolimy automat. Trzeba przyznać, że automatyczna skrzynia biegów jest bardzo wygodna w użytkowaniu i może ułatwić poruszanie się samochodem początkującemu kierowcy. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nauczyć się poruszać każdym samochodem, to powinniśmy na początek wybrać skrzynię manualną. Ręczna zmiana biegów powinna zostać opanowana przez każdego kierowcę. Gdy już zdobędziemy wprawę, prawdopodobnie wybrana zostanie skrzynia automatyczna. Zresztą w większości przypadków samochody o dużej mocy posiadają głównie taki rodzaj skrzyni biegów.

Koszt utrzymania pojazdu marki BMW

Samochody mogą być stosunkowo tanie w utrzymaniu, lub naprawdę bardzo kosztowne. Wszystko zależy od tego jakiej marki pojazd zostanie przez nas wybrany. Marki PREMIUM są zawsze drogie w utrzymaniu i musimy liczyć się z tym wybierając na przykład BMW.
Niemiecki producent przyzwyczaił nas do trwałości swoich pojazdów. Trzeba jednak liczyć się z tym, że miesięczne koszty utrzymania mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Taki samochód spała znacznie większe ilości paliwa od pojazdu małolitrażowego, miejskiego. Opony są o większym rozmiarze więc ich cena również jest wyższa. Warto także zwrócić uwagę na koszt ubezpieczenia takiego pojazdu tym bardziej, jeśli ma być to auto dla początkującego kierowcy.
Jak więc możemy zauważyć, wybierając niemiecką markę musimy liczyć się ze sporymi wydatkami. Jeśli nas na to nie stać, to lepiej wybrać inny pojazd, z mniejszym silnikiem i tańszy w utrzymaniu.