Kupno używanego Audi

Przewaga dzięki technice, takim hasłem reklamuje się niemiecki producent samochodów jakim jest Audi. Czy samochody tej marki rzeczywiście są warte zakupu? Czy może jest to po prostu mocno przereklamowany produkt? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytania. Dużo zależy przecież od modelu samochodu i konkretnego egzemplarza tym bardziej, jeśli naszym tematem są samochody używane.

Jakie modele cieszą się największą popularnością?

W naszym kraju szczególnym zainteresowaniem cieszą się dwa modele, są to: A3 oraz A4. Ceny są zależne od rocznika i stanu technicznego pojazdu. Samochód może kosztować kilka lub kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy. W Polsce najlepiej sprzedają się samochody w cenie do 10 000 złotych. Szczególnie widoczne jest to w przypadku kupujących, którzy są początkującymi kierowcami. Modele z roczników 1998-2002/04 są najchętniej kupowane. Z reguły młodzi kupują model Audi A3, a po jakimś czasie zmieniają na większego brata jakim jest A4. Droższe modele jakimi są A6 i A8 nie są już tak popularne ze względu na stosunkowo wysokie koszty utrzymania takiego pojazdu.

Czy warto wybrać napęd quattro?

Jeśli mamy możliwość zakupu samochodu z napędem na cztery koła, to naprawdę warto to zrobić. Taki pojazd pozwoli nam bezpiecznie jechać w niemal każdych warunkach pogodowych i drogowych. Nawet jeśli stać nas tylko i wyłącznie na samochody używane to warto rozejrzeć się za napędem quattro. Według znawców motoryzacji jest to najlepszy napęd na cztery koła jaki kiedykolwiek wymyślono. Niektórzy boją się kosztów utrzymania takiego samochodu. Nie są one jednak duży wyższe od pojazdów z napędem na przednią oś. Trzeba pamiętać aby co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów sprawdzić stan przekładni i wymienić w niej olej. Raz na jakiś czas można taki wydatek ponieść. Bardzo ważne jest również to, aby stosować taki sam rodzaj ogumienia na wszystkich osiach pojazdu. To właśnie opony mają ogromny wpływ na trwałość napędu quattro. Jeśli będziemy tych zasad przestrzegać, to nie powinniśmy mieć większych problemów z naszym pojazdem.

Na co zwracać uwagę wybierając Audi?

Przede wszystkim na stan techniczny, choć jest to bardzo ogólne stwierdzenie. Jeśli kupujemy model z napędem quattro, to sprawdźmy dokładnie funkcjonowanie napędu i jego ewentualne wycieki. Ważny jest także stan blacharski pojazdu. Unikajmy samochodów, które wymagają napraw blacharskich w miejscach występowania rdzy, ponieważ prędzej czy później znów się ona pojawi.