Powody, aby wynająć samochód na wakacjach.

Większość podróżnych, zwłaszcza tych, którzy lubią podróżować jak lokalny, wolą korzystać z transportu publicznego podczas przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego. Jest to tani, zazwyczaj niezawodny i łatwy sposób, aby dostać się z punktu A do B.

Jednak wypożycnie samochodu na wakacjach może mieć dużo sensu, a po za tym, kto nie kocha dobrej podróży?

Myśl o jeździe w nowym kraju może zdecydowanie przytłaczać. Ale tysiące podróżnych wybierają wynajem samochodów na wakacje, a posiadanie własnego pojazdu może otworzyć zupełnie nowy świat możliwości.

Uznane, niektóre miejsca docelowe są bardziej odpowiednie do posiadania samochodu niż inne, na przykład La jest miastem, w którym naprawdę opłaci się, aby wynająć samochód, gdzie – jak gdybyś odwiedzał Nowy Jork, prawdopodobnie nie będziesz potrzebował samochodu. Ale przechodzenie przez tę listę pomoże Ci zdecydować, czy warto wynająć samochód na wakacjach za granicą.

Wygoda.

Żaden inny środek transportu nie pozwala na taką wygodę i wolność, jak samochód. Samodzielna jazda oferuje 100% elastyczność i pełną swobodę ruchów.

Nie musisz trzymać się rozkładów jazdy lub harmonogramów, a można zmienić swoje plany, jak jedziesz Po “wszystkie spontaniczne objazdy są dla najbardziej pamiętnych części wakacji!

Każda minuta dnia liczy się, gdy odwiedzasz nowe miejsca docelowe, a gdy masz tylko ograniczoną liczbę dni, nie jest to idealne miejsce na spędzenie godzin w autobusach i pociągach. Transport publiczny może często podjąć dwukrotnie, aby dostać się gdzieś ze względu na wiele przystanków i transferów.

Posiadanie własnego samochodu oznacza, że możesz zaplanować swoje dni w całym rutynie; Możesz wstać wcześnie, aby przejść do atrakcji wyposażyć autobusy wycieczkowe, można podciągnąć na bok drogi do punktów widzenia, możesz wziąć nieplanowaną toaletę. Nie musisz też czekać godzinę, jeśli pociąg lub autobus nie nadjadą.

Jeśli okaże się, że twoja trasa kształtuje się, aby uwzględnić wiele transferów i transportu publicznego, możesz stwierdzić, że jest znacznie wygodniejsza od wynajęcia samochodu.

Opłacalność.

Transport publiczny jest najtańszym sposobem, aby przejść do większości miast, ale poziom wygody i wolności, daje Ci, wynajęcie samochodu, które wcale nie jest takie drogie, jak mogłoby się wydawać.

Większość krajów na całym świecie oferują wynajem samochodów za zaledwie 135 zł dziennie, co jest zwykle znacznie poniżej tego, co zapłaciłbyś za taksówkę lub dołączenie do autobusu na ten dzień.

Oczywiście, przy obliczaniu kosztów, upewnij się, że pamiętasz o budżecie na rzeczy, takie jak benzyna, ubezpieczenie i parking. W miastach takich jak Nowy Jork, parking często kosztuje więcej niż wynajem samochodu.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na paliwie, rozważ mniejsze i bardziej ekologiczne modele. Mapuj odległości i oszacuj ile paliwa będzie potrzeba. Pomoże to wybrać samochód, który zużywa paliwo w twoim budżecie.

Tak więc, podczas planowania wakacji, wyciągnij, ile będziesz wydawać na kabinie, transfery i wycieczki, które mógłbyś zrobić sobie w inny sposób, gdybyś miał przydatny samochód. I porównaj to koszt wynajmu samochodów.

Jeśli podróżujesz solo, może bardziej opłaca się, aby korzystać z autobusów i pociągów. Ale jeśli podróżujesz jako para lub rodzina, samochód może naprawdę zacząć oszczędzać pieniądze.

Komfort.

Twój własny pojazd oferuje poziom komfortu, którego większość alternatyw do transportu publicznego nie zapewnia. Dostajesz rozłożone tak bardzo, jak chcesz, mieć łatwy dostęp do swoich rzeczy, i może kontrolować, kto dzielisz swoją osobistą przestrzenią.

Mogą zabierać jak małe rozważania, ale po prostu mając kontrolę nad rzeczami takimi jak klimatyzator i radio mogą mieć ogromną różnicę w komforcie podróży. Jeśli kiedykolwiek byłeś w autobusie bez klimatyzacji, albo pociągu z zepsutymi oknami zrozumiesz!

Komfort jest również w możliwością utrzymania przestrzeni czystych i prostych przyjemności, takich jak możliwość postoju, jeśli musisz zatrzymać się na jedzenie, przewietrzenie się lub toaletę. Wynajem samochodu wygrywa w każdym scenariuszu, jeśli chodzi o porównywanie poziomów komfortu.

Komfort psychiczny jest jednak tak samo ważny jak komfort fizyczny, więc upewnij się, że faktycznie czujesz się pewny siebie o jazdę w innym kraju, zanim zdecydujesz się wynająć samochód.