Doprowadzenie auta do czystości

Każdy samochód prędzej czy później będziemy musieli umyć. Dla niektórych osób mycie pojazdu jest relaksem i miłym sposobem na spędzenie czasu. Dla innych jest to natomiast obowiązek, czynność, której nie lubią wykonywać. W przypadku tych drugich osób najlepszym wyborem będzie myjnia samochodowa.

Myjemy samochód samemu

Jeśli nie chcemy myć auta pod domem, ponieważ sprawia nam to problem, to możemy dokonać tego w innym miejscu. Znacznie szybciej będzie podjechać na myjnię samoobsługową i tam wyczyścić nasz pojazd. Możemy zdecydować się na mycie auta w automatycznej myjni, do której wjeżdżamy autem, włączamy odpowiedni program i czekamy na efekt końcowy, bądź umyć samochód ręcznie. Już za kilka złotych możemy w ciągu pięciu minut umyć średniej wielkości auto. Nie musimy przy tym kupować szamponu, wosku i żadnych innych środków czystości. Wystarczy przełączyć przycisk i z pistoletu do mycia popłynie wybrany przez nas środek do czyszczenia samochodu.

Zlecenie mycia komuś innemu

Jeżeli nie chce się nam myć auta nawet na myjni samochodowej, to powinniśmy zlecić jego umycie osobie trzeciej. W każdym mieście jest masa firm, które oferują mycie pojazdów za stosowną opłatą. Zazwyczaj mycie auta z zewnątrz to wydatek rzędu 60-100 złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego samochodu oraz od stopnia jego zabrudzenia. Im pojazd będzie większy i brudniejszy, tym wyższą kwotę będziemy musieli zapłacić za jego doprowadzenie do zadowalającego stanu. Jeśli jednak nie chcemy sami myć auta, to musimy poważnie pomyśleć o zlecenie tego komuś innemu.

Pranie wnętrza samochodu

Jeśli już decydujemy się na zlecenie mycia auta z zewnątrz, to warto przemyśleć wypranie jego wnętrza. Po poprawnie przeprowadzonym praniu środek auta będzie wyglądać tak, jak w dniu, kiedy wyjeżdżało jako nowe z salonu samochodowego. Trzeba jednak uważać, ponieważ zlecenie prania wnętrza komuś, kto się na tym średnio zna może doprowadzić do tego, że tapicerka zostanie zniszczona. Najczęściej zniszczenia polegają na odklejającej się podsufitce takiego pojazdu, a także na odklejaniu się boczków drzwi. Takich szkód nie da się zazwyczaj naprawić tanim kosztem. Konieczne jest zdjęcie uszkodzonych elementów i obszycie ich na nowo. Można oczywiście próbować podklejać odklejające się elementy, ale będzie to nieestetycznie wyglądać i na pewno nie będzie trwałe. Ile kosztuje obszycie podsufitki na nowo? Na pewno nie mniej niż 300-500 złotych. Zanim więc zlecimy pranie wnętrza sprawdźmy opinie na temat danego zakładu.

Artykuł powstał we współpracy z cargeek.pl